Transport morski

Od wieków ta forma transportu sprawiała, że jednorazowo można było przewieźć z punktu A do B, ogromne ilości ładunku. Kiedyś były to galeony, dzisiaj znane wszystkim kontenerowce. W związku z tym, transport morski nieprzerwanie odgrywa ogromną rolę w światowej gospodarce. Z kolei takie firmy jak nasza, umożliwiają przedsiębiorcom zorganizowanie frachtu morskiego i śródlądowego, tak by cały proces przeszedł gładko, jak tafla wody w bezwietrzny dzień.

 

 

Transport morski z SPT

Skorzystanie z pomocy firmy spedycyjnej w transporcie morskim, może znacznie ułatwić procesy logistyczne związane z wysyłką ładunku. Nasza firma zajmuje się spedycją morską od wielu lat, dzięki czemu procedury mamy w małym palcu.

Dzięki temu wysyłając fracht drogą morską z naszą pomocą, otrzymujesz kompleksowe wsparcie na wielu płaszczyznach. O to w czym możemy Ci pomóc:

 • Transport nietypowych ładunków;
 • Kompleksowa obsługa logistyczna, w tym  obsługa  celna, terminalowa i portowa;
 • Transport przesyłek pełno kontenerowych (FCL) i transport drobnicy morskiej (LCL) w systemie “od drzwi do drzwi”;
 • Organizacja przeładunków portowych i terminalowych w kraju i za granicą;
 • Odprawy celne w portach polskich w procedurze uproszczonej;
 • Odprawy celne fiskalne w portach Europy Zachodniej; m.in.  możliwość odprawy  w trakcie przeładunku ze statku oceanicznego na statek dowozowy (feeder) do Polski;
 • Aranżacja ubezpieczeń;
 • Współpraca z największymi armatorami i agentami morskimi;
 • Organizacja transportu kombinowanego morsko-lotniczego;
 • Organizacja przewozów lotniczych  towarów z pełną obsługą ,,door to door” , obsługą lokalną lub ,,port to port”;
 • Transport ładunków ponadnormatywnych żeglugą śródlądową.
Zapytaj o wycenę

 

Czym jest transport morski?

Jest to rodzaj transportu, który umożliwia jednorazowo zabranie na pokład dużej ilości ładunków, które swoimi wymiarami nie są możliwe do przetransportowania po drogach publicznych. Fracht drogą morską odbywa się przy pomocy statków towarowych – najczęściej kontenerowców. 

Stanowi on integralną część światowej gospodarki, dlatego trzeba dobrze znać przepisy oraz wiedzieć jakie dokumenty są niezbędne, by zorganizować taki transport. Firmy spedycyjne takie jak nasza, dzięki doświadczeniu zbieranemu przez lata, potrafią doskonale poradzić sobie z organizacją frachtu, na każdym jego etapie.


Niektóre rodzaje transportu morskiego

Można go podzielić na kilka pomniejszych kategorii, które znacząco się od siebie różnią.


Transport morski kontenerowy – FLC

Spedycja kontenerów morskich pozwala na dostarczanie rozlicznych towarów z kraju producenta lub dystrybutora do kraju w którym czeka odbiorca. Budowa kontenerów pozwala na zabranie ich w znacznej ilości na pokład. Kontenery posiadają dwa popularne rozmiary, a są to:

 • 20’ – są to kontenery dwudziestostopowe, o wymiarach 2.35 x 2.35 x 5,90 m;
 • 40’ – są to kontenery czterdziestostopowe, o wymiarach 2.35 x 2.35 x 12 m.


Transport drobnicy morskiej – LCL

Rozwiązanie to stosuje się, gdy ładunek nie wypełnia całej przestrzeni kontenera. Wtedy kilka osób lub firm, może wynająć jeden kontener. Transport drobnicowy pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale nie czas. Wadą tego rozwiązania są częste przestoje na załadunek i rozładunek kontenera. Należy mieć tego świadomość.


Ładunek ponadgabarytowy

Jest to transport urządzeń, maszyn czy pojazdów, których konstrukcja nie pozwala ze względu na ograniczenia infrastruktury transportować lądem.