Transport ciężki

 

transport ciężki

Transport ciężki to główny profil działalności firma SPT Doliński & Burlikowska. Przedsiębiorstwo transportowe zapewnia najwyższe standardy usług w zakresie transportu ciężkiego.

ZAPYTAJ O WYCENĘ 
+ 48 501 246 893 
spt@spt24.eu

Transport ciężki, czyli przewóz ładunków o wyjątkowo dużej masie może stanowić niemałe wyzwanie. W wyjątkowych sytuacjach warto skorzystać z oferty firmy zajmującej się transportem ciężkim. Dobór odpowiedniego pojazdu do wielkości przewożonego towaru jest bardzo ważny, dzięki temu mamy pewność, że ładunek dotrze na miejsce w sposób szybki i bezpieczny. Pojazdy wykorzystywanego do transportu ciężkiego są przystosowanego do przewożenia tego typu ładunków, dlatego nawet bardzo ciężkie sprzęty transportowane są bezproblemowo.

Transport ciężki wymaga indywidualnego podejścia

Duża część usług świadczonych przez firmę SPT Doliński & Burlikowska to transport ciężki. Firma oferuje transport ciężki zarówno krajowy, jak i międzynarodowy przy zachowaniu najwyższych standardów. Wykwalifikowany personel czuwa nad bezpieczeństwem i jakością transportu ciężkiego. Prowadzi regularną kontrolę tras i pojazdów, tak aby zadbać o bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Dzięki temu firma SPT Doliński & Burlikowska od lat cieszy się zaufaniem klientów oraz ich codzienną satysfakcją. Indywidualne podejście do klienta oraz pełen profesjonalizm zapewniają najwyższą jakość usług z zakresu transportu ciężkiego.

Profesjonalne podejście do transportu ciężkiego

Świadomość rynku oraz wysokie umiejętności kierowców sprawiają, że transport ciężki realizowany jest bezpiecznie, szybko i sprawnie. Ładunki wysyłane przez klientów zawsze na czas docierają na miejsce docelowe. Transport ciężki oferowany przez firmę SPT Doliński & Burlikowska to nie tylko profesjonalizm i wysoka jakość oferowanych usług, ale także terminowość i atrakcyjne ceny. Każdy transport ciężki zostaje objęty ubezpieczeniem oraz zabezpieczony odpowiednimi zezwoleniami wymaganymi na terenie kraju, przez który przebiega.

 • Ponadnormatywny – organizacja  – ładunek ponadgabarytowy i niestandardowy
 • Ponadgabarytowy – organizacja specjalnych zezwoleń dla ładunek ponadgabarytowy i ciężki
 • Pilotaż i policyjna eskorta
 • Ubezpieczenie ładunku
 • Przygotowani sprawozdań technicznych w tym badań trasy przewozu w Polsce i Europie
 • Kompleksowe usługi relokacji firm
 • Spedycja drogowa miedzynarodowa

Specjalizacja – transport ciężki i ponadnormatywny w:

 • Europie
 • Rosji
 • Krajów WNP- w szczególności Ukraina i Gruzja
 • Azja

Mamy podpisane umowy przewozu z Partnerami z Kaukazu (Gruzja), które pozwalają nam zorganizować transport każdego rodzaju w całej Azji z zachowaniem i gwarancją wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Transport ciężki to nasza specjalność.

Ładunek ciężki charakteryzuje się niestandardową specyfiką fizyczną. Gabaryty takich ładunków, parametry techniczne, charakterystyka lub warunki transportu wymagają specjalistycznego sprzętu jak również techniki przewozu dostosowanego do ładunku o nadzwyczajnej masie czy wielkości.

transport ciężki

Towar ponadgabarytowy – rodzaje

Ładunek ponadnormatywny charakteryzuje się nieznacznym przekroczeniem wymiarów dopuszczonych do przewozu standardowymi środkami transportu. Maksymalna waga ładunku do 24 ton, długość 13,6 metrów, szerokość 2,5 metrów, wysokość do 3,0 metra. Przewóz towaru nienormatywnego wymaga specjalnych pozwoleń na poruszanie się pojazdu z ładunkiem ponadnormatywnym po drogach publicznych na terenie kraju i zagranicą.

Ładunki długie przekraczają długością normy towarów transportu przewidzianych w przepisach o ruchu drogowym. Maksymalna długość ładunku długiego jest ograniczona warunkami lokalnymi na trasie przejazdu. Logistyka towarów długich wymaga precyzyjnego planowania wyprzedzającego przewóz w czasie.

Ładunki wielkogabarytowe charakteryzują się stosunkowo wielką masą w proporcji do niewielkich wymiarów naczep na których są przewożone, dlatego wysoko wyspecjalizowane środki transportu są decydującym czynnikiem w możliwości przetransportowania ładunków ponadnormatywnych. Przewóz towarów wielkogabarytowych potrzebuje często zajęcia kilku pasów jezdni , dostosowania infrastruktury drogowej na czas przejazdu oraz specjalistycznego pilotażu, dlatego wymaga wyprzedzającego w czasie planowania i uzgadniania z lokalnymi władzami możliwości przejazdu oraz uzyskania specjalistycznych pozwoleń.

Ładunek ciężki – o wyjątkowo dużej masie stanowią najtrudniejsze wyzwanie. Bywa tak, że ładunek o niewielkich wymiarach jest bardzo ciężki  i nacisk jednostkowy masy ładunku na określoną jednostkę powierzchni jest bardzo duży. Ładunek ciężki wymaga wówczas zastosowanie odpowiedniego środka transportu umożliwia rozłożenie tego ciężaru na wiele osi w naczepie powodując dostosowanie nacisku ciężaru do możliwości technicznych umożliwiających bezpieczne poruszanie się po drogach publicznych.

Transport wysokospecjalistyczny wyróżnia się potrzebą indywidualnego podejścia na każdym etapie obsługi transportowo-logistycznej. SPT Doliński i Burlikowska oferuje Państwu  rzetelną oraz kompleksową pomoc przy organizacji krajowego i międzynarodowego transportu: ponadnormatywny, ładunków długich, wielkogabarytowych i transport ciężki. Najlepsi specjaliści w branży z wieloletnim doświadczeniem zaplanują i zrealizują dla Państwa każdy projekt logistyczny obejmujący organizację załadunku, otrzymania zezwoleń, przygotowanie wymaganej dokumentacji, oznakowań, pilotaż. Ponadto służymy fachowym doradztwem w załatwieniu wszelkich formalności związanych z obrotem celnym towarów. Oferujemy pomoc w budżetowaniu, fachowe ekspertyzy ładunków oraz tras przejazdu. Wieloletnie doświadczenie -transport  ponadnormatywny oraz w relokalizacji zakładów i infrastruktury przemysłowej zostało wielokrotnie uznane przez naszych partnerów i klientów z kraju i zagranicy. Chętnie pomagamy naszym klientom z każdym nietypowym problemem, jesteśmy otwarci na wyzwania.

Pełne wsparcie logistyczne – całkowita realizacja.

ZAPYTAJ O WYCENĘ 
+ 48 501 246 893 
spt@spt24.eu